Lütfen web tarayıcınızın Javascript desteğini aktif ediniz!

Arapça Kursu Ankara

Arapça Kursu Ankara, 3Bilgi Eğitim Kurumları tarafından anadili Arapça olan Arap öğretmenler ve Türk öğretmenler tarafından profesyonel olarak verilmektedir.
Arapça Kursu Ankara

Öğrencilerin seviyelerine göre verilen eğitimlerde; “Dil kültürü ile birlikte öğrenilir” prensibi ile eğitim vermekteyiz. Arapça denilince akla ilk etapta bir fiilin çekimleri gelmektedir. Ancak dil, çekim yapmakla sınırlı değildir. Arapça öğrenen kaç kişi bu dilde şarkı, türkü vb. biliyor? Ya da kaç kişi bulmaca, bilmece çözmüş? Bu sorunsalın peşinden giden 3Bilgi Arapça kurslarında Arapça dili kültürüyle birlikte öğretilmektedir.  Öğrencilerimize Arapça düşünme ve yorumlama yetisi de kazandırılmaktadır.

Arapça dünya genelinde en çok konuşulan 5. Dildir.
Günümüzde 60’dan fazla ülkede yerel halk tarafından kullanılan 26 ülkede resmi dil olan Arapça kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’in dilidir. Arapça, dünya genelinde en çok konuşulan 5. dil olup aynı zamanda Birleşmiş Milletler'de kabul edilen 6 resmî dilden birisidir. Arapça Afro-Asyatik, Afrasya veya eski adıyla Hami-Sami dil ailesinin Sami koluna ait bir dildir.

Hiç Arapça bilmeyen birisine nasıl eğitim veriyoruz?
Arapça dil öğretiminde Başlangıç-1 ve Başlangıç-2 seviyelerinde dilbilgisi olarak yalnızca temel taşlar niteliğinde morfolojik bilgiler vermekteyiz. Söz konusu seviyelerde yoğun metin çalışmaları yapmaktayız. Böylelikle hem öğrencinin kelime dağarcığı gelişmiş oluyor hem de öğrenci gerekli gereksiz kural yığınlarıyla meşgul olmayıp cümleleri bir Arap edasıyla, bütün olarak algılamaya başlamaktadır. Bir çocuk dili öğrenmeye başladığında öncelikle dilin kelimelerini duyduğu gibi ezberler, kelime zenginliğine ulaşır. Daha sonra o dilin gramer kurallarını hiç bilmemesine rağmen cümle kurar. Bu temel prensip üzerinden hareket edilmektedir.

Sizi Arayabiliriz

Arapça öğrenilmesi zor bir dil midir?
Çevrenizde mutlaka Arapça’nın dünyada öğrenilmesi en zor diller arasında olduğunu duymuşsunuzdur. Fakat Arapça abartıldığı kadar zor bir dil değil. Bir kere çok karmaşık bir grameri yok. Ayrıca Türkçe ile Arapça’nın etkileşimi sonucu dilimize Arapça’dan çok miktarda kelime girmiştir, dolayısıyla Arapçayı öğrenme sürecimiz içerisinde kelime ezberleme işimiz kolaylaşıyor. Karşımıza çıkan pek çok kelimeyi daha önce aynı anlamıyla Türkçede kullandığımızı görüyoruz. 

Arapça Konuşma Pratiği nasıl kazanılır?
"Pratik Türkiye'de olmaz! Kesinlikle yurt dışına gidilmeli!" vb gibi yanlış kanaati ve saplantısı var. Dışarıya çıkmanın önemi yadsınamaz, ancak dışarıya bilgi bakımından dolu çıkamazsak bu, bize fayda sağlamaz. "Yanlış kanaati ve saplantısı" derken şunu kastediyoruz; Arapça sanki burada (Türkiye'de) hiç ama hiçbir şekilde öğretilemez, yeisi içinde olanlar var maalesef! Bu kimseler donanımsız bir hâlde herhangi bir Arap ülkesine giderler, bir müddet sonra döndüklerinde bakarsınız yine Arapçayı öğrenememişler. Dışarı gitsek de gitmesek de dili konuşabilmek ve kullanabilmek için öncelikle alt yapımızın olması gerekir. Temel dilbilgisi kurallarını iyi bilmeli, kelime dağarcığımızı zengin tutmalıyız. 
Dışarı gitmek bilgimize bilgi katmak veya donanımlarımızı daha işler hale getirmek gayesiyle olmalıdır. Donanımsız bir hâlde dışarı gitmek dili de öğretmez, pratiği de sağlamaz. 

Sizde Arapça öğrenebilirsiniz
İlahiyat fakültesinde okuyor olabilirsiniz, Açık öğretim fakültesinde Arapçaya ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz ya da tamamen hobi amaçlı Arapça öğrenmek istiyor olabilirsiniz size özel sınıflarımızda Arapça öğrenebilirsiniz. Dilerseniz 0312 232 11 12 numaralı telefonumuzu arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz.

SON HABERLER