Lütfen web tarayıcınızın Javascript desteğini aktif ediniz!

Arapça öğrenmenin yararları

Arapça son yıllarda özellikle Ortadoğu'da yaşanan gelişmeler üzerine önemini bir kez daha ortaya koymuştur. Ülkemizde Arapça dilini konuşmak iş bulma açısından da büyük avantaj sağlamaktadır.
Arapça öğrenmenin yararları

Dünyanın en çok kullanılan dilleri arasında 5. sırada yer alan Arapça, bir zamanlar bilim, edebiyat ve felsefe alanlarına da damgasını vurmuş bir dildir. Günümüzde astronomi başta olmak üzere bilimin terminolojisini oluşturan matematik, kimya, mantık ve fizik kavramlarında, Arapça kökenli kelimelere sıklıkla rastlanmaktadır. Zengin bir dil olmakla birlikte, matematiksel bir mantığı olan Arapça, gelişimini milattan sonra 600’lü yıllarda tamamlamıştır. En eski dillerden biri olmakla birlikte, en çok aksan ve lehçelere sahip dildir. Kuralları, kaideleri ile köklü, kapsamlı ve son derece estetiktir. Sanıldığının aksine kapa karıştıran ve zorlu bir dil değildir. Ancak kurallar ve kaidelere dayalı bir dil olduğu için matematik zekâsı ve ezber gerektirir.  Arapça kursu Ankara ilinde, özellikle öğrenciler, iş dünyasında Arap ülkeleri odaklı ticaret yapan kişiler tarafından ve Arap kültürüne ilgi duyan kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Arapça dili kaideler bütünü olarak adlandırılır ve kelimeler kökten türediği için fiil ezberi yapılır. Bir fiilden farklı manaya gelen fiiller ve kelimeler oluşturulur.  Ancak bir dili öğrenmek, o dili kalıplar ile konuşmakla değil, o dilin kültürünü öğrenmekle olur. 3Bilgi Eğitim Kurumları olarak Arapça kurslarımızda, dünyanın en etkileyici ve ahenkli dilleri arasında yer alan Arapçayı, öğrencilerimize kültürü ile birlikte öğretmekteyiz. Sadece belli cümle kalıpları ile değil, Arapçayı günlük hayatta konuşup, anlamaya yönelik öğretmekteyiz. Arapçada fiilleri kalıbına göre ezber ile çekmek yerine düşünme ve yorumlama yetisini de dâhil ederek eğlenceli bir şekilde öğretmekteyiz. Kurumumuz tarafından Arapça kursu Ankara, halkının ihtiyacına göre Arapça bir metni okuduğunda anlayabileceği, Arap biri ile karşılaştığında rahatlıkla konuşabileceği şekilde verilmektedir. En kısa sürede pratik Arapçayı öğretmeye yönelik olan kursumuzda, Arap diline hâkim olan ve anadili Arapça olan öğretmenler, profesyonel olarak hizmet vermektedir. Arapçayı konuşarak öğrenmeniz sağlanırken, aynı zamanda daha ilk derslerden itibaren pratik Arapça konuşma beceriniz artmaktadır. Kur’an’ı Arapça okuyup, aynı zamanda manasını anlamak isteyenlerinde katıldığı Arapça kurslarımızda, okuduğunuz Arapça metni rahatlıkla Türkçeye çevirme yetisine sahip olursunuz.

Ülkemizin ticari alanda Arap ülkeleri ile artan ilişkileri sebebiyle Arapça öğrenmeye ilgi ve talep artmaktadır. Özellikle iş dünyasında ve akademik çalışmalarda Arapça bilmek, ticaret ve kültür amaçlı seyahatlerde Arapça konuşabilmek, bir gereksinim halini almıştır. Bu yönüyle Arapça kursu Ankara ilinde bulunan kurumsal şirketlere de hitap etmektedir. İş dünyasında ihtiyaç duyulan Arapça, ülkemizin ticaret yaptığı pek çok ülkenin resmi dilidir ve Birleşmiş Milletler tarafından resmi olarak kabul edilen 6 dilden bir tanesidir.

SON HABERLER