Lütfen web tarayıcınızın Javascript desteğini aktif ediniz!

İhtiyaca göre Arapça öğrenmek 3Bilgi

Arapça Kursu almanız için onlarca sebep var, Arapça öğrenmenin önemi günümüzde su götürmez bir gerçekliktir. İhtiyacınıza göre Arapça öğrenmek için bizi arayabilirsiniz.
İhtiyaca göre Arapça öğrenmek 3Bilgi

Arapça öğrenmek, günümüz şartlarında insanlar ile iletişim kurmak, iş dünyasında ticari ilişkilere yön vermek, turizme katkı sağlamak ve köklü bir kültürü öğrenmek için son derece önemlidir. Arapça öğrenmek sizin için mesleki bir ihtiyaç olabileceği gibi, gideceğiniz bir Arap ülkesinde yabancılık çekmemek ve kendinizi ifade edebilmek için de gerekli olabilir. Okuduğunuz Arapçayı Kur’an’ı anlamak için, Arap dilinin zengin yapısını öğrenmek ya da dünyanın resmi olarak kabul ettiği 6 dilden bir tanesi olan bu dile her daim ihtiyaç duyabileceğiniz için öğrenmek isteyebilirsiniz. Dünyada 60 ülkede ve 300 milyondan fazla kişi tarafından konuşulan bu dili kısa sürede öğrenmeniz, pratik olarak konuşmanız ve anlamanız için 3Bilgi Eğitim Kurumları olarak her seviyeye uygun Arapça kursları hizmeti vermekteyiz. Arapça kursu Ankara ilinde bulunan, Arapçaya sıfırdan başlamak isteyen, Arapçayı anladığı halde konuşamayan, işi gereği öğrenmek isteyen herkese hitap etmektedir.

Ankara’da her seviyeye ve ihtiyaca göre teknolojik donanıma sahip sınıflarımızda, uzman Arapça öğretmen kadromuzla uluslararası dil öğretim standartlarına uygun olarak Arapça kursu hizmeti veriyoruz. Kurslarımıza hiç Arapça bilgisine sahip olmayan öğrencilerimize ayrı, akademik düzeyde Arapça birikimine sahip olmak isteyenlere ayrı ders grupları açılmaktadır. YDS Arapça sınavlarında yüksek puan almak isteyen, ilahiyat fakültesinde öğrenim gören ancak Arapçayı kavramakta zorlanan, diyanet işlerinde görevli olan, rehberlik yapan, kamuda çalışan, ticaret yapan herkes Arapça kurslarımıza katılabilir. Konuşarak Arapçayı öğreneceğiniz Arapça kursumuzda her seviyenin ders kitabı ve müfredatı farklıdır. Arapça kursu Ankara ilinde hobi olarak Arapçayı öğrenmek isteyen, ancak hiç Arapça bilgisi olmayanlar içinde kurumumuz tarafından verilmektedir. Başlangıç dersleri ile Arapça dilbilgisi öğretilmektedir. Öğrencilerimizin Arapçayı anlaması ve konuşabilmesi için metin okuması ve diyaloglar ile kelime dağarcığının artması hedeflenmektedir. Arapça kursu sonunda duyduğunuz cümleleri anlayabilir, Arapça sorulan soruları cevaplayabilirsiniz.

Arapça kurslarımızda öğrencilerin seviyeleri eğitim uzmanlarımız tarafından belirlenmektedir. Arapça öğrenmek isteyen kişilerin ihtiyacı dâhilinde özel olarak, profesyonel eğitim verilmektedir. Mesleki Arapça eğitimi almak isteyenler için mesleklere yönelik iş Arapçası dersleri de verilmektedir. Ticaret, satış ve satın alma, otel işletmeciliği, finans, turizm gibi alanlara uygun olarak Arapça öğrenimi sağlanılmaktadır. Arapça kursu Ankara kapsamında; en seçkin, alanlarında uzman, akademik Arapça bilgisine sahip ve aynı zamanda anadili Arapça olan uzman eğitimciler tarafından verilmektedir. Ekip ruhuna sahip kadromuz, teknolojik ekipmanlarımız ve özel sınıflarımız ile Arapçayı anlamanız ve kavramanız noktasında son derece profesyonel olarak eğitim vermekteyiz

Arapça Öğrenmenin Yararları nelerdir?  

SON HABERLER