Lütfen web tarayıcınızın Javascript desteğini aktif ediniz!

Karşınızdaki kişiyi etkileyecek 7 güçlü kelime

Kişisel yaşantımızda bazı durumlar vardır ki karşımızdaki kişiyi mutlaka ikna etmemiz gerekir. Peki bu ikna sürecinde neler yapılması lazım işte size bir kaç ipucu...
Karşınızdaki kişiyi etkileyecek 7 güçlü kelime

Kelimeler vardır sıradan kelimeler vardır gücüne güç katan. Bazı kelimeler ise ne istediğinizi tam olarak anlatan. Hepimiz iş, takım arkadaşlarımızın bize yardım etmesini partnerlerimizin bizi dinlemesini sağlamak için şaşırtıcı bir şekilde ikna edici olmayı istiyoruz.

Eğer sadece doğru kelimeleri bilirseniz istediğiniz her şeyi alabilirsiniz. Güçlü kelimeler ikna etmenin gizli silahlarıdır. Aşağıda sıralayacağım kelimeleri çalışın, kullanın, pratik yapın sonra neler olacağını görün.

Sen, Siz
Bu kelime ile sevgi, merhamet ve empati kurmuş oluyorsunuz. Bu başlı başına kalbi iknaya yeterli olabilecek bir harekettir. Her cümle kurduğunuzda karşıdakinin İsmini kullanmak yerine sen veya siz demek günü kuvvetini arttırmanın en önemli yoludur.

Düşünsene
Düşünsene kelimesinin açılımı nelerin mümkün olabileceğini açıklamak için genel olarak kullanılır. Piyangoyu kazandığını düşünsene, aradığın, ihtiyacın olan yatırımcıyı bulduğunu düşünsene! Öyle bir kelime ki sizi fırsatlara taşıyan ve korkulardan, endişelerden alıkoyan. Kritik düşüncelerden alıkoyar ve rahat düşünmenizi sağlar.

Hareket geç, iş zamanı
Hiçbir şey eylem kadar etkili ve güçlü değildir.insanlar bir şeyler yapmak için hareket ettiklerinde dolaylı olarak sahip olmak istedikleri şeye de bir adım daha yakın olmuş olurlar.

Çünkü
Çünkü kelimesi çok farklı yerlerde işinizi görebilecek güçtedir.. İş açısından bakanlar için sebep ve etki üzerine düşünebilir. Bir de günlük hayatta insan ilişkileri üzerinde ne kadar etkili olduğunu anlatmak için bir cümle kuralım. Havaalanında kontrol sırasını beklemeniz gerekiyor ama uçağınızda kalkmak üzere;  öne geçebilir miyim, derseniz kimse kabul etmeyecektir. Ama “öne geçebilir miyim çünkü uçağım kalkmak üzere” derseniz işiniz çok daha kolay ve makul olacaktır. Yada kahve almak için gittiğiniz bir kafede çok sıra var direkt almaya kalkışırsanız sıkıntı yaşarsınız ama “hemen alabilir miyim çünkü çocuğum dışarıda beklemekte” derseniz kahveyi kapmış olursunuz.

Şimdi
Aciliyet, hepimizin istediği şeydir. Ne istiyorsan şimdi sahip ol. Şimdi değişiklik zamanı, yap gitsin. Şimdi başlamalısın yarın çok geç olabilir. Ve şu an tam olarak şimdi başlamanın zamanı.

İnan, inanki, inanır mısın
Bir olayın gerçekliği veya mantıklı olup olmaması ile alakalı olmaksızın inanmak bir şeyi yapmaya başlamanın ilk aşamasıdır. İnanç bir şeyleri yapmanın ilk basamağı olmakla birlikte kafamızdaki sınırları yok etmeninde gücüdür. Kendine inanıyorsan her şey mümkündür.

Garanti
İnsanlara bir şeyi söylerken veya teklif ederken garanti verirseniz onların yüreğine de su serpmiş olursunuz. Anahtar kelimedir garanti kelimesi, böylesi durumlarda riski sıfıra indirir. Bu kelime güvenliği sağlar ve her şeyi garanti altına alır. Garanti veriyorum. :)

Bu yazı sosyalmedya.co sitesinden Osman Arı tarafından kaleme alınmıştır.

SON BLOGLAR